Šport

Gorenje tokrat zlahka do novih točk

Velenje – Rokometaši Gorenja so v 7. krogu lige NLB po pričakovanjih visoko porazili ormoški Jeruzalem s 37:22 (20:9). To je sicer šele tretja zmaga Gorenja v državnem prvenstvu, in zato še vedno močno zaostajajo (kar osem točk) za vodilnima tekmecema iz Celja in Ribnice. Ose so na današnjem dvoboju od prve do zadnje minute imele vse vajeti igre v svojih rokah. Že po slabih dvajsetih minutah igre so si priigrale prednost sedmih golov (14:7), in v tem ritmu  so igralci Gorenja nadaljevali vse do konca dvoboja. V velenjski ekipi sta bila na današnji tekmi najbolj učinkovita Vlado Matanović z desetimi in Ibrahim Haseljić s šestimi goli. Velenjska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Slovenj Gradcu, ki je očitno vse boljši in je tokrat v gosteh presenetil Maribor Branik ter zmagal z 31:29.

Gorenje zlahka naprej

Velenje – Rokometaši  Gorenja so na današnji povratni tekmi drugega kroga pokala EHF na domačem igrišču premagali srbsko Metaloplastiko z 32:29 (15:16) in se prebili v naslednji krog. Slovenska ekipa je na prvi tekmi v Šabcu zmagala z 32:24. Velenjski rokometaši so levji delež na poti do tretjega kroga opravili pred tednom dni v Šabcu, kjer so zanesljivo zmagali z 32:24. Na povratni domači tekmi njihova prevlada ni bila tako izrazita, v celoti pa so bili vendarle boljši od tekmecev iz Srbije. Izbranci Zorana Jovičića bodo svoje tekmece v tretjem krogu drugega najmočnejšega klubskega tekmovanja na stari celini dobili na torkovem žrebu na sedežu Evropske rokometne zveze (EHF) na Dunaju. V velenjski ekipi je bil najbolj učinkovit Vlado Matanović z enajstimi goli, Matic Verdinek je dosegel sedem zadetkov.

Še vedno brez zmage

Velenje, 29. septembra – Nogometaši velenjskega Rudarja in kranjskega Triglava so se v 12. krogu Prve lige Telekom Slovenije izšli z neodločenim rezultatom. Velenjčani so bili vse do izdihljajev tekme s Kranjčani na pragu prve zmage v sezoni, nato pa jim je nespretnost v kazenskem prostoru to preprečila. Gorenjcem so dovolili priti do točke, tako da za njimi na zadnjem mestu še naprej zaostajajo za pet točk. So pa knapi vsaj prekinili niz štirih porazov. Domača ekipa je povedla v 28. minuti, ko je z natančnim in nizkim strelom z 18 metrov zadel Mićo Kuzmanović. V polčasu, ki ni postregel z veliko akcije, pa velja omeniti še 40. minuto, ko se je po gneči v kranjskem kazenskem prostoru zatresla vratnica. V uvodu drugega polčasa znova ni bilo veliko dogajanja. Omeniti velja le poskus Adama Vošnjaka v 50. minuti, ko je Luka Čadež s konicami prstov žogo preusmeril v kot. V 69. minuti je malce previsoko z roba kazenskega prostora meril Dominik Radić, v 70. pa je strel Rijada Kobiljarja ustavil Čadež. V 72. minuti so imeli knapi novo izjemno priložnost, na voljo so imeli najstrožjo kazen po prekršku Milana Milanovića nad Kobiljarjem. Za strel z bele pike se je odločil Radić, a žogo poslal v prečko. Isti igralec je zapravil še eno izjemno priložnost v 78. minuti, ko je bil sam pred Čadežem, a je slednji žogo preusmeril v kot. V 87. minuti so dvakrat zagrozili tudi Kranjčani, ki pa so prišli do točke v sodniškem dodatku, ko domači niso znali žoge izbiti iz kazenskega prostora, tako da je končala pri Egzonu Kryeziuju, ta pa jo je s 13 metrov poslal v mrežo za končnih 1:1. Velenjčani bodo v 13. krogu v nedeljo gostili Kidričane.

Še en boleč poraz

Ribnica – Rokometaši Rika Ribnice so v 4. krogu lige NLB premagali velenjsko Gorenje z 28:27 (15:13). Ribničani so tako dosegli četrto zmago v državnem prvenstvu in na vrhu lestvice ujeli vodilne Celjane, medtem ko so Velenjčani na četrti tekmi doživeli že tretji poraz. Po porazih v Škofji Loki in Mariboru so praznih rok zapustili tudi igrišče v Ribnici. Velenjčani so sijajno odprli dvoboj in po treh minutah vodili s 3:0, a so gostitelji v naslednjih sedmih minutah naredili delni izid 6:0 in zaostanek treh golov spremenili v prednost (6:3). Po spektakularnem uvodu je bilo nadaljevanje “manj turbulentno”, v prvem polčasu so bili v prednosti vseskozi rokometaši iz dežele suhe robe, ki so si najvišjo prednost priigrali v 18. minuti, ko so povedli za štiri gole (11:7), na veliki odmor pa odšli s prednostjo dveh zadetkov (15:13). Igralci Gorenja so z dobrim uvodom v drugo polovico tekme v 40. minuti izenačili na 19:19. Nato so na igrišču znova zagospodarili gostitelji in v 53. minuti povedli s 27:23. Ose so se približale še na 26:27, v izjemno razburljivi in živčni končnici pa so se končne zmage vendarle veselili domači rokometaši.