Šport

Obramba Branika napada ni zdržala

Velenje – Rokometaši velenjskega Gorenja so v 14. krogu lige NLB premagali Maribor Branik s 36:21 (16:9). Velenjčani so bili v obračunu ekip, ki sta pred tekmo zasedali tretje in 11. mesto na lestvici, seveda favorit. Ta status so tudi potrdili, saj so že v prvem polčasu prišli do lepe prednosti, ki so jo na koncu še povečali. Gostje so bili kolikor toliko enakovreden nasprotnik  le v uvodnih minutah, potem pa so se domači razigrali in iz minute v minuto višali prednost. Ob polčasu so prišli do prednosti +7, a se še niso ustavili, ter v nadaljevanju sklenili tekmo pri +15. Pri domačih sta bila najbolj razpoložena Matic Verdinek z devetimi in Miha Kavčič s šestimi goli. Gorenje bo tekmo 15. kroga igralo 29. januarja proti Ribnici.

Novo mesto – Rokometaši Krke so v 13. krogu lige NLB izgubili proti Gorenju s 33:37 (16:18). V precej izenačenem obračunu so velenjske ose dosegle deveto zmago. Prvo resnejšo prednost so si po treh zaporednih golih priigrale med 18. in 20. minuto  Velenjčani so takrat povedli s 13:10. Toda Dolenjci so hitro ujeli priključek. Na glavni odmor so ose odšle z dvema goloma prednosti. Gostitelji so Velenjčane nato ujeli pri 23:23 in tudi v nadaljevanju držali korak do 56. minute, ko so jim ose ušle za štiri gole. To pa je bila dovolj velika zaloga za zadnje minute. Pri Velenjčanih je blestel Matic Verdinek, dosegel je petnajst golov, od tega šest s sedmih metrov. Gorenje bo v 14. krogu gostilo Maribor.

Rudar ustavil Maribor

Velenje, 4. decembra – Nogometaši velenjskega Rudarja in Maribora so se v 20. in zadnjem jesenskem krogu Prve lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 1:1 (1:1). Velenjčani, ki jesenski del sicer končujejo brez zmage in na zadnjem mestu, so še drugič na svojem igrišču v tej sezoni igrali 1:1 proti državnim prvakom. Ti so po porazu proti Triglavu doživeli še eno zaušnico, kar pomeni, da bo šla ljubljanska Olimpija na zimsko spanje s pomembno prednostjo. Mariborčani so sicer povedli že v 20. minuti, ko je s približno 20 metrov mrežo zatresel Rok Kronaveter, in dosegel svoj deseti gol sezone. Čeprav so gostje imeli več od igre, so Velenjčani ob koncu polčasa izenačili. Po hitrem protinapadu je Dominik Radić z desne podal v sredino, kjer je Borna Petrović ob premalo odločnem Nemanji Mitroviću prišel do neoviranega strela z glavo. Drugi polčas je prinesel še nekaj poskusov na obeh straneh, a je rezultat ostal nespremenjen, tako da je ostalo pri delitvi točk, kar je za domače igralce vsaj skromen obliž na slab prvi del sezone.

Rudar poražen v Domžalah

Domžale – Nogometaši Domžal so v 19. krogu Prve lige Telekom Slovenije doma premagali Rudar Velenje z 2:1 (1:0). Rudar, ki je letos iz Domžal že odnesel točko, je tokrat pokazal  premalo, saj so se knapi večino časa branili, bili so nerazpoloženi in tako tudi po 19. krogu ostajajo brez zmage. Tudi gostitelji, ki so sicer pletli mrežo okoli tekmečevih vrat, niso bili posebej učinkoviti in spretni, a so v zadnji minuti prvega polčasa vendarle dosegli gol. Domači so bili boljši tekmec tudi v drugem delu, a je tudi Rudar imel nekaj priložnosti. V 76. minuti pa so domači povišali vodstvo. Gostje so sicer hitro odgovorili in si  priigrali nekaj upanja, potem, ko je po kotu, ki ga je izvedel Krefl, v kazenskem prostoru najvišje skočil in zadel Leo Ejup. Dominik Radić bi lahko nekaj minut kasneje morda celo izenačil izid, a je bil njegov strel preslab, da bi presenetil domačega vratarja. Rudar v naslednjem krogu gosti Maribor.

Gorenje v naletu

Velenje – Rokometaši Gorenja Velenje so v 12. krogu lige NLB doma premagali Urbanscape Loko s 37:27 (17:10). Velenjčani so imeli pred tekmo pri vrhu pet zmag več od tekmecev iz Škofje Loke, ki so bili na sredini lestvice. Škofjeločani ostajajo na spodnjem delu z dvema zmagama, Gorenje pa po novem zaostaja le za vodilnimi Celjani in Riko Ribnico. Razlika med Velenjem in Škofjeločani je bila na tekmi očitna in po izenačenem začetku potem ni bilo posebne možnosti za kakšen preobrat. Prvi strelec tekme je bil Matic Verdinek z desetimi goli, dva manj je na drugi strani zdel Aljaž Jesenko. Rokometaši Gorenja se bodo prihodnjo soboto v gosteh pomerili z ekipo iz Novega mesta.