Šport

V napeti končnici izborili točko

Velenje – Rokometaši velenjskega Gorenja in Celja Pivovarne Laško so se v 17. krogu lige NLB razšli z neodločenim izidom 23:23 (10:11). Gledalci v Rdeči dvorani so spremljali izenačen prvi polčas, v katerem so večinoma pobudo imeli domači, ki so nekajkrat vodili za tri gole, a so Celjani tudi prišli do vodstva z dvema zadetkoma. Na glavni odmor pa so gostje nesli gol prednosti. V drugem polčasu se je nadaljevala izenačena bitka, v 38. minuti pa so domači prvič na tekmi povedli za štiri, ko je Matic Verdinek zadel za 16:12. Toda Celjani so hitro odgovorili in izid spet poravnali. Na koncu so Celjani  v 58. minuti prek Tilna Kodrina povedli s 23:22, nato je sledila stresna končnica, v kateri so Velenjčani izsilili sedemmetrovko, Verdinek pa je še enkrat pokazal zakaj je strah in trepet nasprotnikovih golmanov. Velenjčani in Celjani so se tako na 120. medsebojni tekmi razšli brez zmagovalca. Oboji so s to tekmo končali dolg niz zmag, Velenjčani so pred tem slavili desetkrat, Celjani pa šestnajstkrat. Za oboje je to tudi prvi neodločen izid v sezoni. Celje, ki je pred tem dvakrat premagalo Gorenje (v superpokalu in v prvenstvu), ostaja vodilno, Velenjčani pa so še vedno na tretjem mestu. Gorenje bo v 18. krogu 13. februarja gostovalo v Ormožu, Celje pa bo dan prej gostilo Koper.

Gorenje tesno zmagalo v Kopru

Koper – Pred rokometaši Gorenja Velenja je bila danes ena od zelo zahtevnih tekem in sicer srečanje s Koprom v gosteh. Da je bilo res tako, so igralci dokazovali vso tekmo. Kljub temu pa je Koper moral pred domačimi gledalci priznati premoč ekipi Gorenja, ki je zasluženo, a tesno zmagala s 26:25. Za Gorenje je bila ta tekma tudi preizkus za sredino tekmo s Celjani, deseta zaporedna zmaga – nazadnje so izgubili 9. oktobra lani – pa je zanje lepa spodbuda pred velikim derbijem. Prvo medsebojno tekmo v tej sezoni je ekipa Celje Pivovarna Laško dobila z dvanajstimi zadetki razlike. Velenjčani so v Kopru vodili vseh 60 minut. V prvem polčasu so imeli večkrat tri zadetke prednosti, vendar se jim ni uspelo odlepiti, podobno pa tudi v nadaljevanju, ko so že v startu pobegnili na 15:11. Koprčani so jih skoraj ujeli pri 17:18 (45. minuta) ter pri 21:22 (55.), toda gostje so niso zmedli. V zaključku tekme sta najprej zadela Miha in Aleks Kavčič, vse dvome o zmagovalcu pa je dobre tri minute pred koncem razrešil prvi strelec tekme Vlado Matanović (9 zadetkov), ko je zadel za 25:22. V zadnjih minutah so Koprčani poskrbeli le za lepotni popravek poraza.

Pošteno so se oddolžili za poraz

Velenje – Rokometaši Gorenja so se nocoj v Rdeči dvorani v Velenju, v zaostali tekmi 15. kroga lige NLB, pošteno oddolžili ekipi Riko Ribnica, s katero so na gostovanju izgubili za gol, saj so jo odpravili kar z rezultatom 35:22 (18:11). Velenjčani so v derbiju kroga prišli do svoje 11. zmage, s katero pa so ostali na tretjem mestu na lestvici, za drugouvrščenimi Ribničani, ki so doživeli drugi poraz, so se približali na tri točke. Gorenje je velik delež posla tokrat opravilo že v prvem polčasu. Prednost so Velenjčani od začetka počasi večali in nekajkrat ob koncu polčasa vodili za sedem golov. V uvodu drugega polčasa so izbranci Zorana Jovičića še povečali prednost, tudi na deset zadetkov in tako hitro razrešili vse dvome o zmagovalcu. Največja prednost je znašala trinajst golov. Pri domačih je bil z devetimi goli najboljši strelec Matic Verdinek, pri gostih pa s petimi Rok Setnikar. Gorenje bo v 16. krogu v nedeljo gostovalo v Kopru.