Šport

Priigrali so si lepo popotnico

Velenje – Rokometaši velenjskega Gorenja so na današnji prvi tekmi 3. kroga evropskega pokala EHF na domačem igrišču premagali makedonski Metalurg iz Skopja s 24:19 (10:11). Povratna tekma bo 24. novembra v Skopju. Velenjčani so dosegli načrtovano zmago in so na dobri poti, da se prebijejo v skupinski del drugega najmočnejšega evropskega tekmovanja. Povratno tekmo bodo začeli s petimi goli prednosti, seveda pa se zavedajo, da jih v skopski prestolnici čaka vseeno zelo zahtevna naloga. V domači ekipi je bil tokrat najbolj učinkovit Aleks Kavčič, ki je dosegel sedem golov, enega manj je prispeval Matic Verdinek.

Rudar zapravil zmago

Sežana – Nogometaši CB 24 Tabora Sežane in velenjskega Rudarja so se v 16. krogu Prve lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 1:1 (0:0). Rudar, ki ga je vodil nov strateg Andrej Panadić, je bil na pragu prekinitve neuspešnega niza brez zmage, ki traja od začetka sezone. Vodil je še v 90. minuti, a nato zakrivil najstrožjo kazen, kar so domači izkoristili za točko. Rudar je sedaj že 16 tekem brez zmage. Tako neuspešno je z zadnjih letih igral Kalcer Radomlje v letu 2017, ko je bil brez zmage 18 tekem. Prvi polčas v vetrovni Sežani ni postregel z zadetki. Nevarnejši so bili domačini, a ne dovolj, da bi povedli. Tudi začetek drugega polčasa ni prinesel kakšne razburljivejše akcije. V 65. minuti pa je gol za goste dosegel Radič. Kmalu po zadetku so Velenjčani ostali brez izključenega Marka Ćosića, domačini pa so seveda zaigrali podjetneje. Kljub temu je dolgo kazalo, da jim rezultata ne bo uspelo obrniti. Že v sodniškem dodatku pa je David Hrubik pred svojimi vrati igral z roko, najstrožjo kazen pa je unovčil Sikimić. Velenjčani bodo v 17. krogu, v soboto, gostili Celje.

Iz poraza v poraz

Velenje – Tudi nogometaši Mure so bili prevelik zalogaj za igralce Rudarja, ki ostajajo globoko na zadnjem mestu letošnje prvenstvene lestvice in se bodo, če se nekaj korenitega ne spremeni v klubu, že zelo resno začeli spogledovati z drugo ligo. Muri sicer po prvem delu  ni kazalo dobro. Bila je neprepričljiva in bi lahko zaostajala več kot le z 0:1. Toda po odmoru je iz slačilnice prišla “druga ekipa”, zagospodarila na igrišču in naredila popoln preobrat. S tem pa še bolj zagrenila življenje knapom, ki tudi po 15 krogih ostajajo brez zmage. Rudar je povedel v  30. minuti. Po protinapadu je Radić prišel v kazenski prostor, nesebično podal na drugo stran, kjer je dobro reagiral Kuzmanović, kljub težkem položaju je žogo mimo vratarja poslal v mrežo. Velenjčani so bili v prvem delu precej boljši tekmec, v drugem pa so gostje zagospodarili na igrišču in zmagali z golom z bele točke, ki ga je dosegel Šušnjara in golom Amadeja Maroša. Agonija Rudarja se s to izgubljeno tekmo (1 : 2) nadaljuje.