Šport

Janji Garnbret uspel nov podvig

Tokio, 15. avgusta – Janja Garnbret je znova dosegla izjemen uspeh in Slovenijo še enkrat postavila na bogat svetovni športni zemljevid. Na Japonskem je naši državi priplezala sedemnajsto odličje na svetovnih prvenstvih v športnem plezanju. Kot prva tekmovalka v zgodovini je na istem prvenstvu osvojila zlati medalji v balvanskem in težavnostnem plezanju. Svojega prvega srebra se je veselila druga slovenska izjemna tekmovalka Mia Krampl. Pred Garnbretovo se je s takšnim dosežkom, da je v istem koledarskem letu postal svetovni prvak v balvanskem in težavnostnem plezanju, lahko pohvalil le Čeh Adam Ondra, ki je leta 2014 na balvanskem SP v Münchnu vzel balvansko krono, na težavnostnem SP v Gijonu pa še težavnostno. Slovenija ima s svetovnih prvenstev šest zlatih kolajn. Kar pet pa jih je od leta 2016 osvojila neverjetna Janja. S šestimi kolajnami, od tega petimi zlatega sijaja, je Garnbretova postala tudi najuspešnejša Slovenka ter najuspešnejša med vsemi tekmovalkami. Garnbretova ima možnost še za eno medaljo in sicer v olimpijski kombinaciji. Finale te tekme bo na sporedu v torek.

Rudar do neodločenega izida

Kidričevo, 3. avgusta – Nekdanji kapetan Rudarja Jani Žilnik, ki je pred kratkim na vročem Rudarjevem trenerskem stolčku zamenjal Almirja Sulejmanovića, je prvi krst prestal uspešno.  Aluminij in Rudar Velenje sta se v 4. krogu prve lige Telekom Slovenije v Kidričevem razšla z neodločenim izidom 1:1 (1:0). Aluminij je tako še vedno eno od neporaženih moštev v ligi, a se je gotovo nadejal zmage proti, zaradi poškodb in kartonov, oslabljenemu tekmecu. Tokrat je naletel na kljub temu čvrstega Rudarja, ki mu zmage ni privoščil. Bolj zagnani so bili sicer domačini, ki so se za prizadevanja z golom nagradili v 23. minuti. Takšen je bil potem tudi rezultat prvega polčasa. V drugem polčasu je za izenačenje v 59. minuti poskrbel Rijad Kobiljar, ki je žogo z roba kazenskega prostora  s pravim evrogolom poslal v desni kot vratnice in prečke domačih vrat. Igralci Aluminija so bili še naprej nevarni, a se je vratar Rudarja Tomaž Stopajnik nekajkrat izkazal z lepimi posredovanji, in rezultat je ostal nespremenjen. V naslednjem, 5. krogu, v nedeljo, 11., avgusta, bo Rudar ob 21.10 v Velenju pričakal ljubljansko Olimpijo.

Rudar imel priložnost, a padel

Kranj, 27. julija – Nogometaši kranjskega Triglava so v 3. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali velenjski Rudar s 3:2 (2:1). Čeprav Gorenjci v dosedanjih dvobojih niso imeli prav veliko uspeha proti Velenjčanom, saj so na 30 prvoligaških tekmah dobili zgolj pet obračunov, pa so tokrat povečali zbirko zmag . Velenjčani, ki so se v Kranju veselili kar devetkrat, so tudi tokrat kar dolgo držali korak z domačini, a na koncu sta se jim le poznala dva rdeča kartona. Triglav se je z drugo zmago povzpel pod vrh lestvice, Rudar pa po dveh remijih in porazu ostaja pri dveh točkah. Po 45 minutah so bili v vodstvu domači. Povedli pa so v 22. minuti, v 40. minuti, pa unovčil najstrožjo kazen, ki jo je zakrivil David Kašnik, ki je dobil tudi rdeči karton. Kljub temu je Leon Črnčič  z glavo zadel za 2:1.  V nadaljevanju so knapi kljub igralcu manj so izenačili v 55. minuti, ko je po podaji Dominika Radića sam proti golu stekel Tučić in na koncu matiral še Čadeža. V 68. minuti pa so Velenjčani doživeli nov hud udarec, saj je Škoflek dobil svoj drugi rumeni karton, tako da je na igrišču ostala le deveterica gostov. To so domačini izkoristili in na koncu zmagali z rezultatom 3:2.  Škoda, da Rudar ni dobil te tekme, saj je bil Triglav zrel za poraz. Igralci bodo morali igrati bolj zbrano, saj takšnih priložnosti v prvenstvu ni veliko. Strelci: 1:0 Majcen (22.), 2:0 Majcen (40./11 m), 2:1 Črnčič (45.), 2:2 Tučić (55.), 3:2 Tijanić (78.). Velenjčani bodo v soboto v 4. krogu gostovali v Kidričevem.