Karate klub Seki se je udeležil mednarodne tekme Maribor open 2023

V organizaciji KK Kovinar Maribor je bilo opravljeno 564 nastopov, tekmovalo je 65 klubov iz 7 držav.

Člani KK Seki so osvojili 3 zlate, 4 srebrne in 5 bronastih medalj. Zlata odličja so osvojili: Amna Djedović, U8 kata najmlajše (8-6 kyu), Lana Husić, U8 kata najmlajše, in Žana Jeršič, U12 kata deklice. Srebrna odličja so prejeli: Emir Makalić, U10 kumite, malčki -39 kg, Aleksa Miljatović, U14 kata mlajši kadeti, Andjela Miljatović, U12 kata deklice, in Adelisa Sarajlić, U14 kata mlajše kadetinje (8-3 kyu). Bronasta odličja so si priborili: Altijana Hasanović – Plesnk, U14 kata mlajše kadetinje (8-3 kyu), Žana Jeršič, U14 kata mlajše kadetinje, Aleksa Miljatović, kata kadeti, Jure Sluga, kata člani +16, in Hana Zager, kata mladinke.

Oktober bodo zaključili s svetovnim prvenstvom, ki se bo odvijalo od 23. do 29. oktobra v Budimpešti, na katerem bo 24. oktobra v kategoriji kata člani tekmoval Jure Sluga. V spremstvu selektorice reprezentance v katah Tjaše Bertoncelj in trenerke Seki Golač bo predstavljal karate klub Seki in Karate zvezo Slovenije.