Kamp Menina med najlepšimi v Evropi

Kamp Menina
Naš čas

Njihov cilj ni postati največji kamp, ampak ostati eden najbolj srčnih – Od šotorov in prikolic do glampinga, lesenih hišk in novih tiny house enot

Kamp Menina, eden izmed najbolj prepoznavnih kampov v Sloveniji, je bil uvrščen med 20 najlepših avtokampov v Evropi po izboru uglednega britanskega časopisa The Guardian. Posebnost priznanja je, da je bilo ocenjevanje izvedeno po sistemu slepega ocenjevanja – obiskovalci so kamp ocenjevali brez predhodnega obvestila, kar daje rezultatom še večjo težo.

Kot pravi lastnik kampa Jure Kolenc, je bila novica presenečenje, a hkrati tudi lepo priznanje za dolgoletno predanost in trud celotne ekipe. Po lanskih poplavah je kamp še bolj zasijal – narava se je obnovila, ponudba je bogatejša, vzdušje pa ostaja sproščeno in pristno. Kamp so v zadnjih letih množično začeli odkrivati tudi slovenski gostje, kar še posebej razveseljuje. »Zadnji prvomajski prazniki so narisali nasmehe na obraze številnih slovenskih družin, ki so odkrile, da imamo tudi doma tako izjemen košček narave, sprostitve in doživetij,« pravi Kolenc.

Zakaj je Kamp Menina tako poseben?

»Kamp Menina leži v osrčju Savinjske doline, tik ob reki Savinji, kjer narava še vedno ostaja pristna, domača in dostopna. Imamo čar lepe gmajne in dogodivščine, ki jih pripravimo za goste. Ko to združiš s prijetnimi nastanitvami in z dobro hrano, dobiš čaroben trikotnik, ki kamp uvršča med najbolj prijazne v Evropi,« pojasnjuje Kolenc.
Poleg naravne lepote lokacije kamp navdušuje z izvirno ponudbo: od šotorov in prikolic do glampinga, lesenih hišk in novih »tiny house« enot. Vse parcele so prilagojene različnim vrstam obiskovalcev – od družin, parov do avanturistov. Čeprav večino obiskovalcev še vedno predstavljajo turisti iz tujine (zlasti iz Beneluksa, Nemčije, Češke in Nizozemske), pa v zadnjih letih kamp odkrivajo tudi številni Slovenci.
»Zadnje čase prihaja vedno več domačinov, tudi Zgornje-savinjčanov. In prav je tako – kar zgradimo za turiste, naj bo dobro tudi za domačine. In obratno,« poudarja Kolenc. »Kolesarske poti, naravne in športne površine ter druge investicije naj služijo vsem, saj turizem ni enosmerna pot, temveč krog dobrega, v katerem se prepletata kakovost življenja in gostoljubnost.«

Ekipa iz vsega sveta, a srce ostaja lokalno

V kampu je zaposlenih šest rednih delavcev, poleti pa se ekipa okrepi z mladimi iz Slovenije in tujine. »Zelo smo veseli, da so tudi mladi iz Nazarij, Mozirja in Rečice ob Savinji začeli prepoznavati lepoto dela v turizmu. Uvajamo jih kot vodnike in športne animatorje, saj želimo dolgoročno graditi na lokalni bazi,« še doda Kolenc.
Čeprav je kamp že zdaj izjemno uspešen, načrtujejo predvsem kakovostno nadgradnjo ponudbe, ne širitev. Fokus ostaja na varnosti (zlasti poplavni), udobju, trajnosti in domačnosti. »Naš cilj ni postati največji kamp, ampak ostati eden najbolj srčnih. Vse, kar počnemo, je namenjeno temu, da se gostje pri nas počutijo dobro – in da se radi vračajo.«