Obisk je sodil med enega od rednih terenskih obiskov, katerih cilj je skozi konstruktivni dialog s predstavniki občin in krajani zagotoviti varnost prebivalcev z izvajanjem ukrepov za odpravo posledic vodne ujme.
Šefic se je z županom Občine Šmartno ob Paki Jankom Kopušarjem pogovarjal predvsem o potencialni nadomestni gradnji oziroma ogroženosti posameznih objektov v občini. Glede morebitnih selitev je napovedal pregled predlogov občine in oceno primernosti novih lokacij glede varnosti. »Ko bo zakon o obnovi začel veljati, se bomo še videvali in tudi postopki bodo hitreje tekli. Če ne bo kakšnih zapletov, načrtujemo, da bomo do prve polovice prihodnjega leta obravnavali vse, ki se bodo morali izseliti,« je še dejal Šefic.
Po besedah Janka Kopušarja naj bi v občini morali preseliti 22 objektov, devet iz Podgore, preseliti bo treba tudi čistilno napravo. Na seznamu sta prav tako en objekt v Šmartnem ob Paki in en v Velikem Vrhu, ki ga ogroža plaz.
Na delovnem obisku naj bi o aktualnih vprašanjih, povezanih z obnovo po poplavah in plazovih, tekla beseda le z vodstvom občinske uprave, a so zanj izvedeli tudi po poplavah prizadeti občani in se ob koncu ekipi v občinski sejni sobi pridružili. Šeficu so zastavili nekaj vprašanj, ki so se jim porajala po zboru krajanov v začetku novembra v Braslovčah. Med drugim so izvedeli, da bo zakon o obnovi določal tudi trimesečni rok za izselitev. Kot je bilo slišati, se bodo morali stanovalci iz objektov z visoko stopnjo ogroženosti iz njih izseliti čim prej. Kjer ta ne bo visoka, pa obstaja možnost, da bodo lahko ostali v objektih vse do selitve na drugo lokacijo. Janko Kopušar nam je še povedal, da načrtujejo glede obnove po poplavah v lokalni skupnosti sklic zbora krajanov v širšem sestavu čez približno mesec dni.