Šport

Dobra igra in nova zmaga Gorenja

Velenje – Rokometaši velenjskega Gorenja so v domači Rdeči dvorani pokazali še eno dobro predstavo in v 12. krogu lige NLB premagali Butan plin Izolo z 32:23 (16:10).  Velenjčani so tako na svoji deseti tekmi sezone prišli do devete zmage in se vsaj do nedelje točkovno izenačili z vodilnimi in stoodstotnimi Celjani. Ose so velik del naloge izpolnile že v prvem polčasu, ko so nasprotniku ušle tudi za devet zadetkov, na glavni odmor pa so odnesle šest golov prednosti. V drugem polčasu se igralci Gorenje niso več tako naprezali, a so ohranjali veliko zalogo golov iz prvega polčasa in jo še nekoliko povečali. Pri domačih je bil s sedmimi goli najboljši strelec Tilen Sokolič. Velenjčani bodo v 13. krogu čez štiri dni gostovali v Mariboru.

Iz Ribnice neporaženi

Ribnica – Rokometaši Gorenja so danes odigrali zaostalo teko 8. kroga lige NLB in prišli do osme zmage na devetih tekmah. Tokrat so v gosteh premagali Riko Ribnica s 26:32 (13:15). S to zmago so preskočili Trebanjce na drugem mestu prvenstvene lestvice. Ribničani ostajajo šesti, doživeli pa so že šesti poraz v sezoni na 11 tekmah. Velenjčani so igrali dobro in vodili že v prvem polčasu, čeprav so zapravili kar štiri sedemmetrovke. Dobro igro so nadaljevali tudi v drugem, ob strnjeni obrambi gostov pa domači niso imeli  pravih idej. V ključnih trenutkih je odlično odigral tudi vratar Emir Taletović, kar je privedlo do prednosti šestih zadetkov in mirne končnice za velenjske ose. Pri Velenjčanih je blestela naveza Pajt-Tajnik, ki je dosegla 14 od 32 golov. Velenjčani bodo v naslednjem krogu v soboto igrali proti Izoli.

V Toskani potrdili napredovanje v tretji krog

Siena – Rokometaši velenjskega Gorenja so na današnji povratni tekmi drugega kroga evropskega pokala v gosteh premagali Sieno z 24:29 (13:16). Velenjčani so na prvi tekmi zmagali z 32:20 (13:12). Tekmece  iz Toskane so v novem evropskem pokalu – nekdanjem pokalu challenge – izločili s skupnim izidom 61:44. Njihovi nasprotniki v tretjem krogu bodo znani po žrebu, ki bo v torek na sedežu Evropske rokometne zveze (EHF) na Dunaju. V velenjski ekipi je bil v Toskani najbolj učinkovit Kevin Pajt z devetimi goli, Aleks Kavčič je prispeval šest zadetkov.

Krka ni bila pretežek zalogaj

Velenje – Velenjčani, ki so prejšnji teden na zaostali tekmi premagali Urbanscape Loko, so bili danes v tekmi z zadnjeuvrščeno Krko veliki favoriti, saj so navsezadnje igrali v domači Rdeči dvorani.  Poleg tega je trener domačih Zoran Jovičić  svoje igralce opozarjal, da morajo vsako tekmo vzeti resno, saj si ne želi ponovitve lanske sezone, ko jih je nekaj nepotrebnih spodrsljajev in predčasen zaključek tekmovanja, stal boljše uvrstitve. V prvem delu dvoboja je bila Krka sicer dokaj enakovreden tekmec, a po 20. minuti, ko so rokometaši Gorenja povedli z 10:8, so počasi vendarle začeli večati razliko in na odmor odšli s +5. To razliko so v drugem polčasu še malo povečali in Krko premagali z 28:21 (16:11). Pri domačih so bili s po petimi goli najboljši Domen Tajnik, Kenan Pajt in Timotej Grmšek. V naslednjem krogu bo spet večni dvoboj, saj se bodo Velenjčani v gosteh merili s Celjani.

Tokrat Poden ni bil usoden

Škofja Loka – Rokometaši velenjskega Gorenja so na zaostali tekmi 4. kroga lige NLB v gosteh premagali Urbanscape Loka z 29:24 (16:10). Škofjeloški in velenjski rokometaši so po dveh prestavitvah zaradi okuženosti igralcev z novim koronavirusom danes vendarle odigrali zaostalo tekmo 4. kroga, njun medsebojni obračun v dvorani Poden pa se je končal z zmago papirnatih favoritov iz Šaleške doline. Velenjčani so se po peti zmagi v tej sezoni utrdili na tretjem mestu. “Ose” so povsem zagospodarile na škofjeloškem parketu že v prvem polčasu, v drugem pa so ves čas držale varno razdaljo. Trikrat so se jim domači približali na tri gole zaostanka, več pa jim gostje niso pustili. V velenjski ekipi sta bila na današnji tekmi najbolj učinkovita Domen Tajnik in Kenan Pajt s sedmimi goli. Aljaž Panjtar, rokometaš Gorenja Velenja:  “Za nami je težka tekma, nasprotnik se nam je skozi celotno srečanje dobro upiral. V prvem polčasu smo ustvarili prednost, ki smo jo nato skozi tekmo držali. Pohvalil bi celotno ekipo za pristop, željo in borbo. Škoda le, da je prišlo do nekaterih poškodb na obeh straneh.” Kenan Pajt, rokometaš Gorenja Velenja: “Odigrali smo res dobro obrambo in to nam je prineslo zmago. Pristop vseh igralcev je bil zadovoljiv. Čestital bi rad svoji ekipi, kot tudi Urbanscapu Loki za borbeno tekmo. Upam, da bomo odigrali čim več tekem.” Ose bodo naslednjo tekmo igrale v sredo, 11. novembra, ko bo gostile novomeško Krko.