Šport

Še enkrat nadigrali Čehe

Velenje – Rokometaši velenjskega Gorenja so na današnji povratni četrtfinalni tekmi evropskega pokala premagali češki Robe Zubri z 28:24 (15:9) in se uvrstili v polfinale tretjega najmočnejšega klubskega tekmovanja na stari celini. Velenjska ekipa je na prvi tekmi pred tednom dni v gosteh slavila z 31:26. Do 21. minute je bila tekma izenačena (9:8), v končnici prvega polčasa pa so na igrišču zagospodarili izbranci domačega trenerja Zorana Jovičića in si priigrali šest golov prednosti (14:8 in 15:9). V drugem polčasu so bili ves čas korak ali dva pred tekmeci. Njihova premoč je bila predvsem izrazita sredi druge polovice tekme, ko so si priigrali osem golov prednosti (27:19 in 28:20), pa ob koncu tekme popustili, a se tudi zasluženo prebili v polfinale. V velenjski ekipi sta bila na današnji tekmi najbolj učinkovita Aleks Kavčič s petimi in Domen Tajnik s štirimi goli.

Gorenje se je utrdilo na drugem mestu

Velenje – Rokometaši velenjskega Gorenja so na današnji tekmi 19. kroga lige NLB premagali trebanjski Trimo s 30:27 (13:12). Velenjčani so na osrednji tekmi 19. kroga v svoji Rdeči dvorani na kolena položili Trebanjce. Drugouvrščeni rokometaši iz Šaleške doline imajo zdaj štiri točke pred njimi, za vodilnimi Celjani, ki bodo v nedeljo gostili Ormožane, pa zaostajajo trenutno za eno točko. Tekma je bila ves čas zelo napeta in šele po rezultatu (16:16), so gostitelji naredili delni izid 3:0 in si priigrali do tedaj najvišje vodstvo na tekmi (19:16). Izbranci domačega trenerja Zorana Jovičića so imeli  v nadaljevanju vse niti igre v svojih rokah. V 45. minuti je njihova prednost znašala pet golov (23:18), v prelomnih trenutkih dvoboja pa niso popustili in so s preudarno predstavo odbili vse napade gostov in dosegli petnajsto zmago v tej sezoni. V velenjski ekipi sta bila najbolj učinkovita Miha in Aleks Kavčič. Velenjska ekipa bo v prihodnjem krogu, 20. marca, gostovala v Ormožu.

Tokrat brez težav do nove zmage

Dobova – Po šoku v prejšnjem kolu, ko so velenjski rokometaši v domači Rdeči dvorani le remizirali proti Škofjeločanom, si tokrat niso dovolili podobnega presenečenja. V tekmi 18. kroga lige NLB so v gosteh visoko premagali Dobovo z 39:29 (23:15). V Posavju so tokrat igrali odlično in se znova povzpeli na drugo mesto. Za vodilnimi Celjani zaostajajo tri, pred tretjeuvrščenimi Trebanjci pa imajo dve točki prednosti. V gostujoči zasedbi so Kenan Pajt, Tilen Sokolič in Matic Verdinek dosegli po šest golov. Velenjske ose bodo v naslednjem kolu gostile trebanjski Trimo.

Visoka zmaga proti Borcu jih je uspavala?

Velenje – Rokometaši velenjskega Gorenja so se na današnji zaostali tekmi iz 13. kroga lige NLB  v Rdeči dvorani razšli z neodločenim izidom z ekipo Urbanscapa Loke 24:24 (11:10). Velenjčani, ki so se pred kratkim v velikem slogu prebila v četrtfinale evropskega pokala in Borac iz Banjaluke na dveh tekmah premagali s skupnim izidom 64:44, so se na današnji zaostali tekmi proti tekmecem iz Škofje Loke precej namučili za polovičen izkupiček.  Ob tekmi manj imajo sedaj pet točk zaostanka za Celjem Pivovarno Laško. Začetek tekme je sicer kazal povsem drugačen obraz, saj so domači povedli kar s 7:2, potem pa so Gorenjci vzpostavili ravnotežje na igrišču. Velenjčani so se na veliki odmor odšli le z golom prednosti (11:10), v začetku drugega polčasa pa spet ujeli pravi ritem in v 42. minuti povedli z 19:14. Po vodstvu s 24:18 v 50. minuti pa so močno popustili in Škofjeločanom dovolili, da so ob delnem izidu 6:0 uprizorili prvovrsten preobrat. V domači ekipi je bil na današnji tekmi najbolj učinkovit Tile Sokolič s petimi goli. Velenjčani bodo naslednjo tekmo igrali v Dobovi.