Šport

Velenjčani z odlično igro med osem v evropskem pokalu

Banjaluka – Rokometaši velenjskega Gorenja so se prebili v četrtfinale evropskega pokala, potem ko so na današnji povratni tekmi osmine finala v gosteh zanesljivo premagali Borac iz Banjaluke in to kar z 32:16 (17:11). Velenjska ekipa je na prvi tekmi slavila z 32:28 (15:11). Ose so se tako v velikem slogu prebile v četrtfinale tretjega najmočnejšega klubskega tekmovanja na evropskih tleh. Trikratni slovenski prvak v sezonah 2008/09, 2011/12 in 2012/13 je pred Borcem izločil še italijansko Sieno in finski Cocks. Velenjčani so imeli od prve do zadnje minute imeli vse niti igre v svojih rokah. V dvorani Borik v Banjaluki si niso privoščili počitka, vseskozi so igrali zavzeto in so izbrance nekdanjega slovenskega selektorja Veselina Vujovića povsem zasenčili. Velenjčani so si že po prvi polovici tekme priigrali šest golov prednosti (17:11), v drugem polčasu pa so zaigrali še bolje ter domačine potolkli do kolen. Pri varovancih Zorana Jovičića je bil na današnji tekmi najbolj učinkovit Domen Tajnik z osmimi goli, Matic Verdinek in Aleks Kavčič sta dodala po pet zadetkov.

Ose vpisale nove točke

Slovenj Gradec – Malo lažje, kot so morda pričakovali, so velenjski rokometaši na današnji tekmi 16. kroga lige NLB v gosteh premagali Slovenj Gradec 2011 s 33:29 (15:12). Po dokaj izenačenem prvem polčasu, so velenjske ose domačinom ušle že na začetku drugega polčasa, ko so si priigrale sedem golov prednosti (21:14), prednost pa nato z manjšimi padci in vzponi nadzorovale do konca tekme. Velenjčani so si verjetno prihranili precej moči za prvo tekmo osmine finala evropskega pokala proti Borcu iz Banjaluke, ki bo v nedeljo v Rdeči dvorani. Pri velenjski ekipi je bil na današnji tekmi najbolj učinkovit Aleks Kavčič z osmimi goli, pri zasedbi iz Slovenj Gradca je enega manj dosegel Nemanja Živković. Velenjčani so se po zmagi znova povzpeli na drugo mesto, ob tekmi manj imajo zdaj točko prednosti pred tretjeuvrščenimi Trebanjci, Korošci pa kljub porazu ostajajo v zgornji polovici razpredelnice. Ose bodo v prihodnjem krogu gostila Urbanscape Loko.

Zmagali lažje, kot so pričakovali

Velenje – Po reprezentančni prekinitvi in nekaj odigranih zaostalih tekmah se je danes rokometno državno prvenstvo nadaljevalo s prvo tekmo 15. kroga. Rokometaši velenjskega Gorenja so gostili ekipo Grosist Slovan. V obračunu tretjega Gorenja in desetouvrščenega Slovana so domači upravičili status favorita, z novo zmago 28:19 (15:8) pa začasno skočili na drugo mesto pred Trimo. Domači so brez večjih težav dobili že prvi polčas, in sicer za sedem golov. Tudi nadaljevanje je bilo podobno, prednost pa so pred koncem dvoboja povišali na končnih 28:19. Pri Gorenju sta bila najboljša strelca Domen Tajnik z osmimi in Aleks Kavčič s šestimi goli. V naslednjem krogu bodo Velenjčani 11. februarja gostovali pri Slovenj Gradcu 2011.

Ose popikale Koprčane

Velenje – Velenjski in koprski rokometaši so danes v Šaleški dolini odigrali prvo ligaško tekmo po več kot enomesečnem premoru zaradi svetovnega prvenstva v Egiptu. Premierna tekma v tem letu se je končala z zmago domačih rokometašev, ki so se utrdili na tretjem mestu. Za drugo uvrščenimi Trebanjci, ki so v dosedanjem delu državnega prvenstva odigrali tudi dve tekmi več, zaostajajo zgolj za točko. Izbranci domačega trenerja Zorana Jovičića so temelje za novo zmago postavili že v prvi polovici tekme, na premor ob polčasu pa odšli s prednostjo šestih golov 17:13. Tudi v drugem polčasu nasprotniku niso dovoli, da bi ogrozil njihovo vodstvo. Tekmo so skleni z rezultatom 31:27 in na svoji dvanajsti tekmi v ligi NLB dosegli enajsto zmago. V velenjski ekipi je bil najbolj učinkovit Tilen Sokolič s šestimi goli. Ose bodo tekmo 15. kroga igrale v četrtek, 4. februarja, ko bo gostile LL Grosist Slovan.