V PGD Velenje zadovoljni z letom 2024

Poročili o delu sta na občnem zboru podala Karli Privšek (levo) in Sebastjan Koper.
Naš čas

Gasilsko vozilo cisterna GVC 3 bo do konca leta v celoti opremljeno – Povečuje se število tehničnih nesreč

Velenje, 1. marca – Svoj, že 128., občni zbor so minulo soboto opravili tudi člani PGD Velenje. Z opravljenim delom v letu 2024 so zadovoljni. Odpravljali so še posledice poplav in plazov v letu 2023 in pri tem utrpeli tudi nekaj škode na gasilski opremi, razen tega pa je bilo leto 2024 dokaj mirno, je ocenil predsednik društva Karli Privšek.

»Društvo šteje 219 članov, od tega 165 najbolj aktivnih in 54 mladih, pri čemer si jih ves čas prizadevamo v društvo privabiti še več. Letos smo kupili »pol« vozila, cisterno GVC 3, pravkar pa je objavljen razpis za dodatno opremo. Računamo, da ga bomo kompletnega lahko prevzeli konec tega leta.«

Glavnina dela v tem letu bo namenjena usposabljanju in izobraževanju vseh gasilskih skupin. Privšek je še poudaril, da zelo dobro sodelujejo s Poklicno gasilsko enoto (PGE), s katero so za zdaj še v isti stavbi. »PGE so najemniki naših prostorov, dokler ne dobijo svoje zgradbe, predvidoma v roku pet let. Poskušamo sproti reševati težave, če do njih pride,« je še dejal Privšek.

O tem je kasneje na zboru govorila tudi Alenka Rednjak, vodja urada za premoženje in investicije pri MO Velenje. Dejala je, da so v fazi pridobivanja gradbenega dovoljenja za nov intervencijski center, v katerem bo imela prostore tudi PGE. Ob tem je pohvalila delo vseh v PGD Velenje. »Intervencije so opravljene skrbno, odgovorno in varno za gasilce. Občani se zaradi vas počutijo varne,« je poudarila.
Konkretne številke v delovanju društva v letu 2024 je na zboru povedal poveljnik Sebastjan Koper: »Opravili smo 104 intervencije. Največ je bilo posredovanj v prometnih nesrečah – 51, požarov je bilo 20, dve delovni nesreči ter ostalo. Pri vseh teh intervencijah je sodelovalo  814 gasilcev z 254 gasilskimi vozili. Stroški vseh teh intervencij so bili skoraj 80.000 evrov.«

Na zboru so gostje poudarili dobro sodelovanje s PGD Velenje in jim čestitali za njihovo uspešno delo. Predstavnik Gasilske zveze Šaleške doline (GZ ŠD) Danilo Rednjak pa jih je opozoril, da od 1. marca deluje posodobljen program Vulkan, in jih obvestil, da bodo 4. maja v Šoštanju praznovali 70-letnico GZ ŠD ter da državni kviz gasilske mladine GZD letos organizira GZ ŠD. Na zboru so podelili tudi nekaj priznanj, med drugim sta priznanje za 40-letno delovanje v PGD Velenje prejela Bojan Brcar in Alenka Ring Kamenicki.