Kuharski mojstri, priznani po svojih veščinah in kreativnosti, so ljubitelje kulinarike popeljali na nepozabno kulinarično popotovanje. Ne glede na to, ali ste ljubitelj tradicionalne kuhinje ali avantgardnih okusnih kombinacij, na Promenadi okusov ste našli nekaj zase.
Ob sprehodu med stojnicami so se obiskovalci srečali z bogato paleto okusov, ki jih je popeljala v svet kulinaričnih užitkov. Ne le hrana, tudi izbrana vina, koktajli, gin in druge pijače so navdušili s svojo kakovostjo in izvirnostjo. Direktorica Zavoda za turizem Šaleške doline Alenka Kikec je izpostavila trajnostno naravnanost – spodbujajo namreč uporabo lokalno pridelanih sestavin, biorazgradljivo ali povratno embalažo – in bila zadovoljna z obiskom. »Dogodek je uspel že zato, ker nismo klonili ob slabi vremenski napovedi. Veliko pozornosti posvečamo lokalni kulinariki, najdemo nekaj tradicionalnih in tudi bolj eksotičnih okusov bližnjih in daljnih dežel. Mislim, da je to čar Promenade okusov. Kulinarična izbira je precej pestra in dejansko primerna za vse, saj se najde nekaj za vse okuse, prisoten je tudi ponudnik z brezglutenskimi izdelki.«
Prišli so ponudniki iz lokalnega okolja, sosednjih krajev, ki so ponujali hrano sodobne, tradicionalne kuhinje in okuse bližnjih in daljnih dežel. Med njimi tudi Turistična kmetija Karničnik. Mateja Karničnik: »Na kmetiji moramo biti zelo organizirani, saj smo samo trije, ki skrbimo za vse. Opažam, da gostje znajo ceniti to delo, so pa nekateri tudi malo presenečeni, kako zmoremo poskrbeti za tako veliko kmetijo. Prepričana sem, da je vse mogoče, če je volja in smo zadovoljni s tem, kar počnemo. Tudi živali, ki so del našega življenja, imajo posebno mesto, lepo skrbimo zanje. Prepričana sem, da dokler bomo vsi delali zagnano, srčno, bodo tudi gostje zadovoljni. Naša želja je, da se gostje pri nas počutijo domače in začutijo utrip na kmetiji. Na promenadi pa ponujamo tisto, po čemer smo najbolj prepoznani. Ker redimo krškopoljske prašiče (slovensko avtohtono pasmo svinj) smo pripravili pečenko krškopoljskega prašiča, pražen krompir, zeljno solato in slivov štrudelj.«
Tomaž Hriberšek iz Škal ima ob Velenjskem jezeru v najemu hiško, kjer prodaja hrano, tokrat je na stojnici ponujal turško hrano – baklavo, kebab, popečeno zelenjavo. »Naša baklava iz mesta Gaziantep je drugačna kot tista z Balkana in je gostom zelo všeč, saj je bolj suha in manj sladka.
Petkov kulinarični dogodek je združil tudi nekaj letošnjih udeležencev slovenskega kuharskega šova MasterChef Slovenija. Špela Leskovar: »Mene je pritegnilo to, da pridobim nekaj novih izkušenj in znanja, saj sem tudi sama gostinka. Povabljeni smo na različne konce, saj nam je priprava hrane v zabavo, da se pokažemo, kaj znamo.«