Ob koncu oktobra je v sklopu dobrodelnega literarno-umetniškega projekta Pravljičnih sedem izšla istoimenska knjiga, ki vsebuje kolaž sedmih zgodb za otroke in mladostnike. Pri nastanku pravljic in njihovi upodobitvi je sodelovalo skoraj 100 ustvarjalcev iz Slovenije in tujine, ki so svoj delček bodisi z ilustracijami bodisi s pisanjem zgodb prispevali prostovoljno, v dobrodelne namene.
»Pravljičnih sedem je mednarodni dobrodelni projekt, ki je pod svoje okrilje sprejel 98 ustvarjalcev iz sedmih evropskih držav – Slovenije, Avstrije, Finske, Francije, Italije, Nemčije in Velike Britanije. Skupaj smo v zadnjih štirih letih oblikovali sedem zgodb,« je povedal idejni vodja Pravljičnih sedem, Primož Mirtič Dolenec, ki se mu je ideja za projekt porodila pred štirimi leti, ko je želel čim bolj produktivno in koristno preživeti svoj čas na študentski izmenjavi na Finskem.
»Takrat je bila ideja sicer precej bolj skromna. Želja je bila napisati eno zgodbo, sodelovalo pa bi deset ustvarjalcev. Ko sem idejo objavil na Facebooku in povabil k sodelovanju, se je odzvalo ogromno ljudi in kmalu smo presegli teh deset ustvarjalcev, v štirih letih pa smo potem prišli skoraj do številke 100.«
Projekt podprl tudi Borut Pahor
Knjigo, ki na 248 straneh združuje sedem zgodb z ilustracijami, lahko naročite na spletni strani Pravljičnih sedem (pravljicnih7.si). Izkupiček od prodaje bodo namenili Slovenskemu društvu Hospic, Taboru Levjesrčni, ki je namenjen otrokom in mladostnikom, ki so doživeli smrt bližnje osebe v družini.
»V Sloveniji je veliko število društev, ki se na takšen ali drugačen način ukvarjajo s pomočjo osebam, ki to najbolj potrebujejo. Mi smo se odločili za Slovensko društvo Hospic oziroma njihov Tabor Levjesrčni, ker marsikdo od otrok, ki je izgubil svoje najbližje, potrebuje toplino in pravljico za lahko noč. Verjamemo, da jim lahko te zgodbe polepšajo kakšen večer.«
Projekt je od začetka podpirala Fundacija ALJAŽEV kRAJ, ki je pomagala pri zbiranju finančnih sredstev za kritje stroškov tiska. Projektu je s častnim pokroviteljstvom podporo izkazal tudi predsednik Republike Slovenije Borut Pahor. »To si štejemo v čast, ker to pomeni, da je prepoznal širši namen tega projekta in širše dobro.«