
Kreativni center Čuk ima uporabno dovoljenje
Velenje – Mestna občina Velenje je že pridobila pravnomočno uporabno dovoljenje za Kreativni center Čuk, na naslovu Stari trg 11 v Starem Velenju.
Velenje – Mestna občina Velenje je že pridobila pravnomočno uporabno dovoljenje za Kreativni center Čuk, na naslovu Stari trg 11 v Starem Velenju.
Mestna občina Velenje poziva občanke in občane, da v čim večji meri poslujejo po elektronski poti in tako pomembno prispevajo k preprečevanju širjenja koronavirusne bolezni.
Velenje – Gorenje, ki je del kitajskega Hisensa, tudi v letošnjem letu dobro posluje in ima veliko naročil še za prihodnje mesece.
V Sloveniji so v nedeljo ob 1842 PCR testih potrdili 290 okužb z novim koronavirusom, umrli pa so štirje covidni bolniki, so predstavili na vladni novinarski konferenci.
V soboto so v Sloveniji opravili 2849 PCR testov in potrdili 516 okužb z novim koronavirusom, kažejo podatki vlade in covid sledilnika.
Maribor – Na pobudo nekdanje predsednice DeSUS in kmetijske ministrice Aleksandre Pivec in njenih somišljenikov je bila na današnjem digitalnem ustanovnem kongresu ustanovljena nova politična stranka Naša dežela.
Delež pozitivnih testov je v petek tako znašal 18,2 odstotka. Iz bolnišnic so odpustili 71 oseb, hospitaliziranih je bilo 458 oseb, kar je 27 manj kot v četrtek. Število bolnikov na intenzivni negi je ostalo enako. Sedemdnevno povprečje novopotrjenih okužb je bilo nad 800 nazadnje 16. februarja, ko je znašalo 838. V Saša regiji je bilo včeraj v Velenju 14 okužb, v Šoštanju 1, v Mozirju 5, v Nazarjah 1, na Rečici ob Savinji 2, v Gornjem Gradu 2, na Ljubnem 10, v Lučah 2 primera okužbe. V nam bližnjih občinah pa je bilo v Črni na Koroškem in v Mežici po šest primerov okužbe, na Prevaljah 4, na Ravnah na Koroškem 7, v Dravogradu 9, v Slovenj Gradcu 3, v Mislinji 2, na Dobrni 3, v Vojniku 2, v Celju 29, v Žalcu 21, na Polzeli 4, v Braslovčah 3, v Preboldu 5 in na Vranskem ena okužba. “Nismo več na robu ali pred tretjim valom, ampak na začetku tretjega vala epidemije,” je danes ocenila vodja svetovalne skupine za covid-19 Mateja Logar.
Zubri – Velenjske rokometaše danes čaka nov preizkus na evropskih tleh.
Velenje – Tudi prihodnji teden bo v Rdeči dvorani potekalo testiranje na SARS-CoV-2 s hitrimi antigenskimi testi in sicer od ponedeljka do petka med 7. in 14. uro.
Velenje – Zaradi kaznivih dejanj nasilništva, groženj, napada na uradno osebo, preprečitve uradnega dejanja ali maščevanja uradni osebi, je preiskovalni sodnik odredil pripor trojici nasilnežev z območja PP Velenje.
Šoštanj – Občina Šoštanj od prejetega prvega osnutka Nacionalne strategije za izstop iz premoga in prestrukturiranje premogovnih regij v skladu z načeli pravičnega prehoda zagovarja finančno vzdržen scenarij, ki predvideva konec rabe premoga v letu 2038. Glavni razlog je v tem, pravi župan Darko Menih, da želijo ohraniti vsaj nekaj površin, ki so ob daljšem izkopavanju premoga predvidene za pogrez in zalitje z vodo.
13 °C
Delno oblačno
četrtek
Deževno
petek
Deževno
sobota
Deževno