Prvič brez zmage v evropskem pokalu

Atene – Izbranci Zorana Jovičića so se po odmevni zmagi sredi tega tedna nad vodilnimi Celjani v ligi NLB, danes nadejali nadaljevanja uspešne zgodbe, a se jim ni izšlo. Na današnji prvi polfinalni tekmi evropskega pokala so v gosteh izgubili proti grški ekipi Aek Atene z 29:31 (14:16). V končnici prvega polčasa so povedli z 12:11, a nato naredili nekaj nerazumljivih napak in na polčasu zaostali za dva gola (14:16). Tudi v drugem polčasu so ves čas lovili domačine in v 40. minuti  izenačili na 20:20. V prelomnih trenutkih dvoboja so znova malenkostno popustili in zaostali za tri gole (25:28, 28:31), na koncu pa so Atene zapustili s primanjkljajem dveh golov (29:31). Povratna tekma bo čez teden dni v Sloveniji. V velenjski ekipi so bili na današnji tekmi najbolj učinkoviti Aleks Kavčič, Domen Tajnik in Ibrahim Haseljić, vsi so dosegli po pet golov.