Z vodstvom Hisense Gorenja so se pogovarjali o razmerah v podjetju, spregovorili pa so tudi o iskanju dodatnih možnosti za uporabo čim več mehkih metod zmanjševanja števila zaposlenih in o blažitvah posledic odpuščanja.
Kot so nam sporočili iz Hisense Gorenja, je vodstvo družbe ministru Počivalšku in državnemu sekretarju na gospodarskem ministrstvu Cantaruttiju pojasnilo, da se bo postopek ugotavljanja presežnih delavcev nadaljeval. Podjetje in država pa bosta tesno sodelovala s ciljem, da najdejo dodatne možnosti za uporabo čim več mehkih metod za zmanjševanje števila zaposlenih in za ublažitev posledic odpuščanja za tiste, ki bodo izgubili delo.
Razmere v Hisense Gorenju je vodstvo družbe že zjutraj predstavilo tudi predstavnikom sindikata Skei. Tudi sindikatu je vodstvo družbe zagotovilo, da bodo pri zmanjševanju števila zaposlenih poleg odpuščanj skušali uporabiti čim več drugih metod, zagotovili so tudi obstoj proizvodnje v Velenju.
Minister Počivalšek in minister za delo Janez Cigler Kralj pa sta se popoldan sestala tudi z velenjskim podžupanom Petrom Dermolom ter predstavniki sindikata in sveta delavcev v Gorenju. Ugotovili so predvsem, da Gorenje sicer ostaja zapisano Velenju, da pa posebej velikih odstopanj lastnikov od predvidenih odpuščanj ne bo. Podjetje je namreč že nekaj let v precejšnjih težavah in sredi zahtevne sanacije, ki sicer daje solidne rezultate, a jih je sedanja kriza izničila in jih zopet pahnila v veliko izgubo. To trenutno lahko rešijo le z zmanjševanjem zaposlenosti in proizvodnje. V občini odpuščanju sicer ostro nasprotujejo, saj se zavedajo socialne stiske, ki bo nastala. Minister Počivalšek je obljubil, da bodo skupno z Gorenjem v štirinajstih dneh pripravili ustrezne predloge, ki naj bi vsaj omilili nastalo situacijo.