Po zaključku transakcije Kad v Gorenju ne bo imel več lastniškega deleža.
Delnice sta Hisensu med drugimi prodala Mednarodna finančna korporacija (IFC) iz skupine Svetovne banke, ki je imela 11,8 odstotka delnic, ter japonski Panasonic, ki je imel okoli 10,7-odstotni delež in je v preteklosti veljal za glavnega kandidata za novega strateškega partnerja, a se je potem umaknil.
Kad, ki je bil pred vstopom Hisensa največji posamični delničar Gorenja, je bil ob prevzemni ponudbi pred dilemo, ali delež prodati, saj je Gorenje v strategiji upravljanja državnih naložb opredeljeno kot pomembna naložba, kar pomeni, da se Kad iz nje ne sme umakniti, razen če bi DZ spremenil strategijo. A po tistem, ko so na finančnem ministrstvu dejali, da je strategija politični dokument in da je odločitev v rokah Kadove uprave, se je Kad odločil sprejeti prevzemno ponudbo. Da tej odločitvi ne nasprotuje, je kasneje sklenila tudi vlada.
Kitajci so med drugim zagotovili, da bodo obdržali ime podjetja in vse blagovne znamke, ohranili delovna mesta ter sledili dolgoročnemu razvoju družbe, po načrtih naj bi Gorenje postalo center za raziskave in razvoj ter proizvodni center skupine Hisense v Evropi.