Anja Kopač Mrak.
»Prejemniki nagrade za dobro prakso na področju zaposlovanja invalidov so podjetja, ki so dokazala, da so invalidi ob ustrezni podpori in priložnostih pomembni člani posameznega delovnega kolektiva,« utemeljuje izbor Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti. Z listino Invalidom prijazno podjetje je država tako simbolno podprla delodajalce, ki prispevajo k temu, da se zaposlovanje invalidov na odprtem trgu dela ne zmanjšuje.
»Invalidi so v Gorenju enakovredno vključeni v večino delovnih in poslovnih procesov. Kljub naraščanju števila invalidov, kar je v pretežni meri posledica zviševanja povprečne starosti zaposlenih, si prizadevamo, da so vsi ustrezno zaposleni. V pomoč nam je tudi naše invalidsko podjetje Gorenje I. P. C.,« pojasnjuje Karmen Pušnik, pomočnica izvršnega direktorja za kadrovske in splošne zadeve, ki je v imenu Gorenja prevzela nagrado. »Gorenje je izrazito tržno naravnano, kljub temu pa se zavedamo pomena vlaganja v sodelavce, med katerimi je v Gorenju tudi 6,6 odstotka invalidov. Za nas je to vrednota in veseli nas, da smo bili kot takšni tudi prepoznani.«
Obenem v Gorenju na različne načine ozaveščajo zaposlene, še posebej invalide, k ohranjanju zdravja in jih motiviramo k zdravemu življenjskemu slogu. Prav tako pa tudi o sprejemanju različnosti in spodbujanju pomoči invalidom.