Velenje, 19. maj - V Mestni občini Velenje nadaljujejo z urejanjem Večgeneracijskega parka Lipa v Krajevni skupnosti Gorica. Po uspešno zaključeni prvi fazi projekta začenjajo z drugo fazo, s katero bodo park še dodatno obogatili in ga še bolj približali vsem generacijam. V okviru druge faze bodo uredili nove površine za rekreacijo in druženje. Vzpostavili bodo prostor za igranje namiznega tenisa in šaha, otroško igrišče ter zunanji fitnes. Zasadili bodo več kot 70 dreves, uredili zelenice in namestili klopi, koše za smeti in pitnike. Dela bodo zaključena do konca avgusta.
Vse obiskovalce in sprehajalce vljudno pozivajo, naj do urejenega parka in postavljene opreme ravnajo spoštljivo in skrbno. V zadnjem času so namreč zaznali nekaj primerov vandalizma, zato si želijo, da park ostane varen, urejen in prijeten prostor za vse generacije – od najmlajših do najstarejših. Občanke in občane prosijo, da morebitne dogodke vandalizma nemudoma sporočijo Službi medobčinskega redarstva na telefonsko številko 03 896 17 40 ali 051 311 880 oziroma na e-naslov redarstvo@velenje.si.
Večgeneracijski park Lipa, ki se razprostira na skoraj 15.000 kvadratnih metrih, pomembno prispeva k razvoju kakovostnega javnega prostora v naši občini. Namenjen je sproščenemu preživljanju prostega časa, rekreaciji, medgeneracijskemu druženju ter krepitvi medsosedskih odnosov. Izvajalec druge faze ureditve parka, izbran preko javnega razpisa, je podjetje PUP Velenje. Vrednost del znaša 220.586,61 evra z DDV. Z uvedbo v delo začenjajo danes, rok za dokončanje pa je 90 dni.
Zaključek vseh del in odprtje celotnega Večgeneracijskega parka Lipa na Gorici načrtujejo jeseni 2026.