Koordinatorica delavnic Martina Ravnjak, profesorica fizike in kemije, je povedala, da so pripravili različne delavnice s tematikami, pomembnimi za življenje.
»Oživljanje, varstvo narave, pomen zobne higiene, priprave pitne vode, odpadne vode, varnost pri delu, biomehanika telesne drže in predstavitev kineziologije… Dijaki so poslušali predavanja in eksperimentirali. Okoljevarstveniki so se bolj posvečali okoljevarstvenemu področju, strojniki pa malce bolj strojniškim vidikom. Na ta način želimo približati tudi dogodke, ki so se dogajali v preteklosti, na primer poplave. Dijake učimo, kako se obnašati in kako se odzivati v času krize.«
V naravoslovno-tehniški dan so bili vključeni tudi vsi učitelji. Ravnatelj šole Peter Rozman je povedal, da so vsebine aktualne čisto za vse. »Tudi učitelji približno vemo, kdaj smo se nazadnje srečali s temeljnimi postopki oživljanja in prvo pomočjo. Izvedli smo tudi evakuacijsko vajo, ki je dobro uspela. Prav je, da znamo v takšnih situacijah ravnati.«
Glede na to da smo družba, ki vedno več časa preživi pred različnimi ekrani ali s telefoni v rokah, smo ravnatelja vprašali tudi, v kakšni kondiciji so dijaki. »Tudi obdobje koronavirusa, zaprte družb itd. je prispevalo k temu, da športni pedagogi opozarjajo, da je gibalnih in motoričnih sposobnosti otrok vedno manj. Zato so vsebine, kot so varnost in zdravje pri delu, pravilna drža in pravilno dvigovanje bremen ključne in pomembne za čisto vse.«