»Ni me strah koronavirusa, me je pa zelo strah človeške neumnosti,« so ga povzemali mediji. Z njim smo se pogovarjali na dan, ko so oblasti zaprle šole in so tudi šaleške kulturne in druge ustanove do nadaljnjega zaprle vrata.
»Izpostavil sem se po nesreči z objavo na družabnem omrežju, za katero še vedno stojim. Nisem napisal samo naslova, na katerega se večina sklicuje, torej da me ni strah koronavirusa, ampak sem napisal tudi to, da zaradi koronavirusa lahko kdo umre in lahko imamo hude posledice,« je odgovoril na vprašanje, ali glede na novice iz Italije kaj drugače gleda na virus in bolezen in nadaljeval: »Virus kot virus je še vedno virus. Kaj lahko naredimo proti njemu? Socialna osamitev in umivanje rok. Torej držati se moramo načel, ki veljajo tako pri preprečevanju gripe kot koronavirusa. Predvsem pa se ne izpostavljajmo naokrog takrat, ko se država odloči, da bomo kot skupnost ukrepali proti temu. Če vlaga v to take napore, je pošteno, da pri tem sodelujemo in se trudimo po svojih močeh predvsem tudi zato, da bo naš zdravstveni sistem uspel delovati, ko bo prišlo do težav,« je dejal.
Torej meni, da so aktualni ukrepi v povezavi s preprečevanjem širjenja koronavirusa, ki jih nekateri kritizirajo kot pretiravanje, ustrezni? »Mislim, da je država korektno odreagirala. Živimo poleg države, ki ima glede na statistične podatke velik problem in vsak dan smrtne žrtve. Po drugi strani je situacija drugje drugačna. V Nemčiji ali Franciji je precej manj drastična. Zakaj je tako v Italiji pravzaprav ne vemo. Dejstvo pa je, da nam je blizu. Mislim, da so ukrepi pravi. A če smo jih že sprejeli, je zapiranje šol in vrtcev absolutno premalo in je potrebno zapreti tudi delovna mesta staršev, da tudi ti ne bodo hodili naokrog. Morda se to komu zdi pretirano, ampak samo zapiranje šol verjetno ne bo rešilo ničesar.«
Več v Našem času.