Šport

Rudar do pomembne zmage

Velenje – Nogometaši velenjskega Rudarja so v 22. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Muro z 1:0 (0:0). Rudarji so tudi brez kaznovanega Damjana Trifkovića dosegli pomembno zmago za uresničitev cilja – obstanka v ligi oziroma preboja v sredino lestvice. Tokrat so na kolena spravili Muro, ki je končala niz treh neodločenih izidov. Rudar je zabeležil drugo zaporedno zmago in je zdaj osmi, za šestouvrščeno soboško ekipo, zaostaja le dve točki. Gol je padel v 76 minuti, ko je Leon Črnčič  podal z desne strani v kazenski prostor, kjer je bil povsem sam Aljaž Krefl, ki je zadel za 1:0. Dominik Radić bi lahko potrdil zmago v 82. minuti, ko je bil sam pred Obradovićem, a je žogo poslal malo mimo vrat. Rudar bo v 23. krogu v nedeljo gostoval v Kidričevem.

Gorenje Velenje do novih točk

Trebnje – Tako kot so pričakovali, so imeli varovanci trenerja Verdineka pred sabo zelo zahtevno tekmo. Kljub težavam so jo opravili uspešno in v 20. krogu lige NLB v gosteh premagali trebanjski Trimo z 22:20 (9:8). Velenjčani so v vselej vročem Trebnjem osvojili obe točki, Dolenjci pa so doživeli deveti poraz. Dolenjsko-štajerski obračun je bil zelo trd, obe ekipi sta več pozornosti namenili igri v obrambi, število doseženih golov na eni in drugi strani zgovorno priča o tem. Velenjčani so sijajno odprli obračun in povedli s 4:1, a so gostitelji do odmora skoraj nevtralizirali primanjkljaj. Drugi polčas je bil preslikava prvega. “Ose” so si v 35. minuti priigrale lepo zalogo v golih (13:9), v 47. minuti pa je njihova prednost znašala zgolj zadetek (16:15). V zadnjih desetih minutah se je nadaljeval boj za vsak košček igrišča, po velenjskem vodstvu z 21:18 v 57. minuti pa je bilo jasno, da bosta točki romali v Šaleško dolino. V velenjski ekipi je bil najbolj razigran Matic Verdinek, dosegel je pet golov. Velenjska ekipa bo  v naslednjem krogu gostila Dol TKI Hrastnik. Tekma bo v Rdeči dvorani v sredo, 6. marca, ob 19. uri.

Polom v Domžalah

Domžale – Rudar je zelo slabo startal v drugi del sezone, saj so ga Domžale doma povsem nadigrale in premagale z rezultatom 6:2 (1:0). Rudar, ki si želi priti na sredino lestvice,  je tako doživel že četrti poraz na zadnjih petih tekmah in kljub optimističnim izjavam in gotovo tudi željam, še naprej ostaja pri dnu lestvice. Domžalčani pa so se z visoko zmago prebili na tako želeno tretje mesto, ki prinaša uvrstitev v evropska tekmovanja. Čeprav so bili Domžalčani v prvem delu boljši nasprotnik in povedli z 1:0, dolgo časa ni kazalo na takšen polom velenjske ekipe. Velenjčani so celo izenačili v 52. minuti, ko je Aljaž Krefl poslal lepo podajo za hrbet domžalske obrambe, kamor je stekel Žiga Škoflek ter med nogama Santinija poslal žogo v mrežo. Toda Domžalčani so hitro spet povedli. A tudi to knapom še ni pristriglo krila. V 66. minuti so spet izenačili, ko je Milan Tučić z leve podal pred gol, kjer je z bokom še drugič na tekmi zadel Škoflek. To pa je bilo tudi vse. V nadaljevanju so igrali predvsem Domžalčani in do vrha napolnili Rudarjevo mrežo. Rudar bo v nedeljo gostil Krško.