
Cesta bo leta 2023
Velenje, 10. marca – Minister za infrastrukturo dr.
Velenje, 10. marca – Minister za infrastrukturo dr.
Velenje, 9. marca – Uprava je Nadzorni svet Gorenja seznanila s spodbudnimi računovodskimi izkazi Skupine Gorenje za lani.
Velenje – Na vprašanje župana Mestne občine Velenje Bojana Kontiča, kako potekajo nadaljnje aktivnosti za izgradnjo hitre ceste od Velenja do Šentruperta, je Drago Bregar z direktorata za kopenski promet odgovoril, da skladno z načrtovano dinamiko.
Komunalno podjetje Velenje je lansko poslovno leto uspešno sklenilo.
Velenje, 24. februarja – Petru Grozniku je v torek, 28. februarja, na njegov predlog in s soglasjem nadzornega sveta sporazumno prenehala funkcija člana uprave družbe Gorenje, so sporočili iz podjetja. “Za
Razmere v Holdingu slovenske Elektrarne in tudi v obeh tukajšnjih elektroenergetskih kolektivih se počasi umirjajo.
Nazarje – Če ste lastnik določenih Boschevih plinskih kuhalnih aparatov, ki so bili izdelani med letoma 2006 in 2011, potem preverite, če so plinski priključni pritrdilni elementi morda poškodovani.
Celje – Okrožno sodišče v Celju je uvedlo sodno preiskavo suma zlorabe položaja in ponarejanja listin v zadevi Teš 6, je poročala Televizija Slovenija.
Velenje, 14. februarja – Na pobudo župana Mestne občine Velenje Bojana Kontiča in predsednika uprave Gorenja Franja Bobinca ter še dvajsetih tukajšnjih managerjev so v Velenju ustanovili Klub podjetnikov Savinjsko-šaleške regije (SAŠA). Kmalu bodo k sodelovanju povabili tudi druge podjetnike in mlade perspektivne strokovnjake.
Velenje, 11. februarja – V Velenju ustanavljajo Klub podjetnikov Savinjsko-šaleške regije.
Ljubljana, 7. februarja – Prispevek za prednostno dispečiranje elektrike iz Termoelektrarne Šoštanj (Teš), za kar je podlaga sprememba energetskega zakona, ki je v javni obravnavi do 7. marca, bi lahko letno največ znašal 25 milijonov evrov. Prispevek bi se obračunaval na obračunsko moč in bi na položnicah za elektriko dosegel približno en evro. Višina prispevka je sicer odvisna od tega, koliko bi vlada v določenem letu namenila za ta ukrep. “Prispevek bi se obračunaval na obračunsko moč in bi predvidoma znašal petino prispevka za obnovljive vire energije na položnicah oz. okrog en evro na mesec na položnico oz. 0,2273 evra za kilovatno uro, pri najvišjem predvidenem letnem obsegu ukrepa prednostnega dispečiranja (25 milijonov evrov),” so za STA pojasnili na ministrstvu za infrastrukturo. Ukrep bi bilo možno sprožiti šele po predhodni odobritvi Evropske komisije. Nadaljnji pogoj je pojasnilih ministrstva sprememba energetskega zakona, ki bi omogočala vladi, da uredi in izvaja ukrepe energetske politike tudi na področju zagotavljanja zanesljive oskrbe z električno energije. Vlada bi ukrep uvedla, ko bi bile razmere na trgu z elektriko takšne, da nizke cene ne bi zagotavljale obratovanja domačih elektrarn, ki so nujne za zagotavljanje sistemskih storitev v razmerah, ko čezmejno zagotavljanje sistemskih storitev še ni v celoti urejeno in zagotovljeno. To sicer na ministrstvu pričakujejo okrog leta 2022. “Brez teh storitev se ne da zagotoviti zanesljivega delovanja elektroenergetskega sistema Slovenije,” so poudarili na ministrstvu. Teš je namreč sistemska elektrarna, predstavlja približno tretjino doma proizvedene električne energije. Teš trenutno zagotavlja večino nujno potrebne sekundarne regulacije, ki je še ni mogoče zagotavljati čezmejno v regiji. “Zato je treba poskrbeti, da jo bo Teš lahko še vedno zagotavljal,” so izpostavili na ministrstvu. Predlagani uvedbi prednostnega dispečiranja za Teš, ki ga bremeni 1,4 milijarde evrov vredna naložba v šesti blok, nasprotujejo v slovenskem delu okoljske organizacije Greenpeace.
21 °C
Delno oblačno
petek
Delno oblačno
sobota
Deževno
nedelja
Deževno