Velenjčani ponosno dvignili pokal

Velenje – Rokometaši Gorenja Velenja, ki so že sredi tedna po zmagi nad Krko postali novi državni prvaki, so v zadnjem krogu prvenstva z 29:17 premagali še Maribor Branik in po tekmi ob velikem navdušenju, tako njih, kot navijačev, dvignili šampionski pokal.

Obračun med Velenjčani in Mariborčani se je zavoljo zastoja na cesti gostujočih rokometašev začel s polurno zamudo.

Tekma pa je minila povsem v znamenju izbrancev domačega trenerja Zorana Jovičića, ki so imeli od prve do zadnje minute absolutno nadzor nad tekmeci iz štajerske prestolnice.

Jovičić: Na fante bi bil ponosen, tudi če bi bili tretji
“Izjemno sem ponosen na svoje fante. Bil bi ponosen, tudi če bi bili tretji. Fantje so stari po dvajset let, pa že nosijo to veliko breme in so tudi nosilci igre. Skratka, pokal je velika nagrada za vse,”
 je bil zadovoljen trener Gorenja Zoran Jovičić.

Drugo mesto v prvenstvu so osvojili Trebanjci, ki so za konec z 31:25 ugnali Dobovo, medtem ko so 24-kratni slovenski prvaki Celjani “šele” tretji. Povsem “izgoreli” Pivovarji so tokrat s 25:23 strli Ljubljano, ki je ob polčasu vodila z 12:9.