Celjani že prvaki, Gorenje premagalo Koper

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so doma, po zmagi nad Ribnico, osvojili šesti zaporedni in skupno 23. naslov državnih prvakov.

Rokometaši velenjskega Gorenja pa so v 8. krogu končnice lige NLB (skupina od 1. do 6. mesta) v gosteh premagali Koper 2013 z 31:21 (17:11).

Izbranci primorskega trenerja na velenjski klopi Zorana Jovičića so imeli bolj ali manj vse niti igre v svojih rokah, to so dosegli že v prvi polovici tekme, ko so med 21. in 30. minuto, po izidu 9:9 naredili delni izid 8:2 in polčas zaključili s prednostjo šestih golov (17:11).

V velenjski ekipi je bil najbolj učinkovit Matic Verdinek s sedmimi goli.

Velenjska ekipa bo v predzadnjem krogu v soboto, 25. maja, gostila Riko Ribnico.