Rokometaši Dobove namučili Gorenje

Dobova – Rokometaši iz Dobove so v 3. krogu lige NLB izgubili proti velenjskemu Gorenju z 28:30 (14:17).

Velenjčani so po uvodnem spodrsljaju v Ormožu dosegli drugo zmago in po novomeški Krki premagali še Dobovo, ki po treh odigranih tekmah ostaja na zadnjem mestu brez osvojene točke.

Posavci so večji del prvega polčasa držali korak s tekmeci iz Šaleške doline. V 27. minuti so zaostajali le za gol (13:14), nato pa jim je malce popustila zbranost, kar so ose izkoristile in prvič na dvoboju povedle za tri gole (16:13).

Svojo premoč so Velenjčani uveljavili v prvi polovici drugega polčasa, ko so povedli za šest golov (28:22). V končnici pa naredili nekaj neumnosti, kar so gostitelji izkoristili in v zadnji minuti približali na gol (28:29). Velenjsko zmago je potrdil Ibrahim Haseljić.