Najprej obnova, nato novi viri ogrevanja

Podpis pogodbe
Naš čas

Peter Dermol: »Začenjamo zgodovinsko zeleno preobrazbo daljinskega ogrevanja.«

Velenje, 1. julija – Mestna občina Velenje in Občina Šoštanj sta za prvo fazo projekta Preobrazba sistema daljinskega ogrevanja pridobili nepovratna sredstva v višini 23,4 milijona evrov. V dvorani Vile Biance je župan Peter Dermol  podpisal izvajalsko pogodbo za obnovo izolacij in podporja na distribucijskem sistemu za prvi del z izvajalcem,  podjetjem Nivig, ki nastopa kot vodilni ponudnik v skupini ponudnikov s podjetjema Andrejc in Metallum Zorman, ter izvajalsko pogodbo za posodobitev toplotnih postaj s pripadajočim omrežjem za prvi del z izvajalcem del, podjetjem Esotech kot vodilnim ponudnikom v skupini ponudnikov s podjetjema Krevzel Instalacije, storitve in TEHNI, družbo za izvajanje tehnoloških objektov.

Peter Dermol je ob podpisu pogodb z izvajalci poudaril, da je projekt časovno zelo občutljiv, saj obnova daljinskega omrežja ni mogoča v zimskem obdobju: »Časa je malo, dela se lahko izvajajo le poleti, med dvema kurilnima sezonama. Roki so torej omejeni do sredine septembra, ko se nova kurilna sezona začne. V tem času moramo izvesti glavnino del.« V prvi fazi bo obnovljenih približno osem kilometrov toplovodnega omrežja, večinoma znotraj urbanih naselij, do pomladi prihodnjega leta, nato pa nadaljevanje do skupno osmih kilometrov.

Šoštanjski župan Boris Goličnik je ob tem izpostavil, da gre za skupni projekt celotne Šaleške doline, čeprav se večina del trenutno izvaja v MO Velenje. »V naši občini gre v tej fazi za prenovo toplotnih podpostaj na Cankarjevi ulici. Verjamem, da bodo pozitivni učinki presegli morebitne kratkotrajne nevšečnosti. Na koncu ne gre za ločeni občini, ampak za skupni projekt Šaleške doline,« je dejal župan. 

...

Več o poteku del v jutrišnjem Našem času.