Takrat so namreč na Komunali prejeli dopis, s katerim jih seznanjajo, da uveljavljajo spremembo variabilnega dela cene toplotne energije. Kot razlog za tokratno ponovno spremembo oziroma dvig cene toplotne energije v TEŠ navajajo strošek nakupa emisijskih kuponov za leto 2019. Nakup emisijskih kuponov po njihovem izračunu neposredno vpliva na variabilno ceno proizvodnje toplote, izhodiščno ceno proizvodnje toplote in ne nazadnje tudi na ceno toplotne energije pri končnih uporabnikih. S tem se sicer občine v Šaleški dolini ne strinjajo, vendar pa so očitno doslej ob teh podražitvah s svojimi zahtevami ostale nemočne.
Zadnja podražitev pomeni, da je toplota 1. 1. letos za Komunalo podjetje dražja za 23,58 odstotka v primerjavi s ceno, ki je veljala pred novembrom lani.
V sredo, 30. 1., bodo občine ustanoviteljice KPV (MO Velenje, Občina Šoštanj in Občina Šmartno ob Paki) na seji Sveta ustanoviteljev razpravljale o (ponovnem) dvigu nakupne cene toplotne energije. KPV namreč za zdaj še nosi breme razlike v ceni in s tem posredno tudi občine ustanoviteljice. Obstoječi dvig za KPV pomeni mesečno približno 150.000 evrov izgube.
Kot smo že obveščali, je termoelektrarna s 1. novembrom 2018 povišala ceno toplotne energije, ki jo dobavlja Komunalnemu podjetju Velenje (KPV) za namen daljinskega ogrevanja prebivalcev Šaleške doline. Nova nakupna cena toplotne energije je od novembra 2018 dalje znašala 20,3179 evrov/MWh in je veljala zgolj dva meseca.