Še zlasti naj bi se te kazale v skupnem obsegu poslovanja skupine Hisense, globalnih naročilih, tehnološkemu vodstvu v pametni in digitalni beli tehniki, kar bo dopolnjeno s tehnologijami Gorenja na področju pomivalnih strojev, kuhinjskih aparatov, pralnih strojev in hladilnikov. Velike sinergijske učinke pričakujejo tudi od združitve distribucijskih kanalov obeh družb v Evropi. Tudi uprava Gorenja ocenjuje, da so cilji, ki jih je Hisense navedel v prevzemni ponudbi, koristni za prihodnje poslovanje skupine Gorenje in ji omogočajo nadaljnji razvoj ter rast v izjemno konkurenčni panogi bele tehnike. “Uprava ocenjuje tudi, da so predstavljena področja sinergij v skladu s pričakovanji in cilji, ki jih je družba določila v postopku iskanja strateškega partnerja, njihovo doseganje pa bo pozitivno prispevalo k povečanju mednarodne konkurenčnosti skupine Gorenje ter njene poslovne uspešnosti in finančne trdnosti,” pravijo.
S prevzemom skupine Hisense se Gorenju obeta še večji in uspešnejši razvoj
Zadovoljni so tudi, ker je skupina Hisense zagotovila, da bo po prevzemu obdržala vse blagovne znamke Gorenja, ki jih bo še naprej razvijala. Poleg tega pa bo Gorenje razvojni in proizvodni center skupine Hisense za celotno Evropo. To vsekakor pomeni rast obsega poslovanja in števila produktivnih delovnih mest v Gorenju, k čemur se je prevzemnik tudi zavezal.
Predvideva se, da bi Gorenje precej povečalo proizvodnjo, saj naj bi začeli izdelovati tudi kuhinjske aparate, hladilnike, pralne stroje, televizorje, in klimatske naprave blagovnih znamk Hisense za evropski trg, kar bo znatno povečalo izkoriščenost proizvodne zmogljivosti Skupine Gorenje v Evropi.
Hisense zagotavlja, da bo v Gorenju ohranil stabilnost upravljanja in delovna mesta ter sledil dolgoročnemu razvoju družbe. Uvedel bo tudi nekatere dodatne spodbude za izboljšanje motivacije zaposlenih. Prav tako bo kitajski večinski lastnik obdržal ime podjetja in vse blagovne znamke Gorenja. Sedež družbe bo ostal v Velenju. Delnice odkupujejo do 26. junija. Prevzemnik ni določil praga za uspešnost ponudbe, kar pomeni, da bo delnice kupil v vsakem primeru. Delničarji lahko prevzemno ponudbo sprejmejo s podpisom izjave na bankah oziroma borznoposredniških družbah.
Hisense bi moral za nakup 50 odstotkov plus ene delnice Gorenja odšteti 146,5 milijona evrov. Za nakup vseh delnic, brez deleža lastnih delnic Gorenja v višini pol odstotka, pa bi morala multinacionalka odšteti 292 milijonov evrov.