Drugo leto zapored so Mladi parlamentarci razpravljali o zelo aktualni temi duševnega zdravja otrok in mladih, veliko pa jim je pomenilo, da so njihovim razpravam prisluhnili tudi najvišji predstavniki države.
Šaleško dolino sta zastopala Iva Oštir (OŠ MPT Velenje) in Jaša Petrinjak (OŠ Livada Velenje), Spodnjo Savinjsko dolino Dean Djaković (OŠ Petrovče) in Ava Košak (OŠ Braslovče) in Zgornjo Savinjsko dolino Jaka Štiglic (OŠ Frana Kocbeka Gornji Grad) in Zoja Emeršič Pukart (OŠ Rečica ob Savinji).
Spremljali sta jih mentorici šolskih parlamentov in regijska koordinatorica Bojana Špegel, ki so razprave mladih parlamentarcev, predstavnikov kar 392 slovenskih osnovnih šol, spremljale z balkona. V dvorani so mesto dobili le mladi parlamentarci in gostje, ki so z zanimanjem prisluhnili njihovim ugotovitvam in razpravam. Želeli so več pozornosti in ukrepov za odpravo stigme okoli duševnega zdravja, hitrejšo in lažjo dostopnost do strokovne pomoči, več podpore staršev in tudi učiteljev. Predlagali so nekaj konkretnih ukrepov, ki so jih pozdravili tudi predsednik vlade dr. Robert Golob, ministra Luka Mesec in dr. Valentina Prevolnik, poslanci v DZ in predstavniki številnih drugih organizacij, povezanih z duševnim zdravjem mladih.
Mladi parlamentarci so izbrali tudi temo 35. Otroškega parlamenta. Želijo si na glas govoriti o šolskem sistemu, kar ne preseneča, saj se je že pri letošnji temi izkazalo, da je šola velik vir stisk mladih. Ob koncu parlamenta so šolarji predsednici Državnega zbora Urški Klakočar Zupančič predali memorandum z vsemi najpomembnejšimi ugotovitvami in sklepi na temo duševnega zdravja mladih. Obljubila jim je, da bo z njim seznanila tudi odločevalce.