Vinarji so bili naporni

Velenje – Rokometaši velenjskega Gorenja so v 7. krogu lige NLB v Rdeči dvorani po hudem boju premagali ormoški Jeruzalem s 33:29 (14:15) in se – ob tekmi manj – znova prebili na tretje mesto prvenstvene lestvice. Ormožani, ki so odlično začeli tekmo v Velenju, so kljub porazu na visokem petem mestu. V uvodnih dvajsetih minutah so gostje igrali zelo dobro in si priigrali prednost petih golov (11:6). Nato se jim je na srečo ustavilo, tudi na račun veliko boljše igre domačih rokometašev v obrambi. Velenjčani so tako ujeli goste iz Prlekije, ki pa so bili konkurenčni do same končnice, ko so popustili. Pri vodstvu z 32:26  je bilo jasno, da bosta točki ostali v Velenju. V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Kenan Pajt in Aleks Kavčič, ki sta dosegla po sedem golov. Velenjska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Ribnici.