Ose popikale Koprčane

Velenje – V 5. krogu lige NLB so rokometaši Gorenja v Velenju premagali Koper s 37:32 (21:15).

Velenjčani se končno prebijajo v zgornji del prvenstvene razpredelnice. V domači dvorani so tokrat padli Koprčani, ki so bili nevaren tekmec le do osme minute, ko je bil izid izenačen na 5:5. Nato so domači ušli na 9:5 in 11:6. Koprčani so se nekajkrat približali, a ob menjavi strani je bilo na semaforju + 6. Ko je v uvodu drugega dela prednost narasla na 22:17, je bil zmagovalec znan.

Gostje se sicer niso predali in so v 45. minuti znižali na 30:27, za preobrat pa ni bilo prave možnosti. Gostitelji so jim namreč s tremi zaporednimi goli spet ušli na varno razdaljo.

V domači vrsti je bil z osmimi goli najbolj razpoložen Matic Verdinek, Grega Okleščen in Miha Kavčič sta jih dosegla po šest.

V šestem krogu lige NLB v sredo, 9. oktobra, se obeta spet veliki derbi, igralci Gorenja bodo namreč gostovali pri državnih prvakih v Celju.