Danes je del spominskega parka, ki obsega območje od spomenika Nošenje ranjencev.
Park so urejali v dveh delih. Spominsko sobo leta 2014 ob 70. obletnici prihoda XIV. divizije na to območje, naslednje leto, ob 70. letnici konca druge svetovne vojne pa so spominskemu parku dali današnjo podobo.
Zaradi specifične lokacije, odmaknjene od mesta, ni redno odprta. »Zagotovo pa je dvakrat na leto, ko se tukaj odvijata dve veliki prireditvi, prvomajsko srečanje in avgusta srečanje borcev, planincev in veteranov. Trudimo se, da bi bila obiskovalcem vedno na voljo,« pravi kustos Muzeja Velenje Vinko Mihelak. »Obiskovalci lahko ključ spominske sobe dobijo na domačiji Štumpfel, za obisk skupin se lahko dogovorijo z Muzejem Velenje.« Skupine prihajajo od vsepovsod, sredi avgusta so gostili skupino iz Izraela.
Spominska soba priča o pohodu divizije iz Suhorja v Beli krajini, od koder je krenila 6. januarja 1944. Elitna slovenska partizanska enota je proti Štajerski krenila z nalogo združiti in spodbuditi Slovence in Slovenke v boju proti okupatorju. »Njena pot je bila nekaj posebnega, legendarnega. Prehodila je več kot 500 kilometrov skozi takrat ustaško Hrvaško, pri Sedlarjevem vstopila v spodnjo Štajersko oziroma v takratni nemški rajh in tu je v trdi zimi bila nepredstavljivo težke boje. A obstala in tu ostala do konca druge svetovne vojne. Bila je ena od enot, ki so igrale ključno vlogo pri zaključnih osvobodilnih bojih.«