Ta je namenjen osveščanju o pomenu čebel in ostalih opraševalcev za človeštvo. Od opraševanja je namreč odvisna vsaka tretja žlica hrane, a so čebele so vse bolj ogrožene.
Na pobudo Občine Šoštanj so zato v tem mestu na Trgu svobode v soboto pripravili medeno tržnico, na kateri so čebelarji predstavili med in medene izdelke, sočasno pa je v organizaciji Društva upokojencev Šoštanj potekal festival petja in glasbe. V Čebelarsko družino Ravne – Šoštanj je vključenih kar 67 čebelarjev, nekateri med njimi so se predstavili na sobotni tržnici, pridružili pa so se jim tudi čebelarji iz sosednjih občin – Velenja in Šmartnega ob Paki. Veliko pozornosti so ob tej priložnosti pritegnile panjske končnice Alimpija Košarkoskega.
Bolj kot prodaja medu in medenih izdelkov je bilo tokrat v ospredju izobraževanje o pomenu čebel, o opraševanju, o medonosnih rastlinah in seveda o zdravilnih učinkih, ki jih med ima.
Sočasno z medeno tržnico je potekal Festival petja in glasbe, ki so ga skupaj pripravili Društvo upokojencev Šoštanj, Zavod za kulturo Šoštanj, Turistično-olepševalno društvo Šoštanj in Občina Šoštanj, na katerem so se poleg domačih pevskih zborov (ŽPZ Lokovica, Gaberški cvet, MPZ Ravne, MePZ DU Šoštanj in dva zbora OŠ Karla Destovnika-Kajuha) predstavili še Pihalni orkester Zarja in Folklorno društvo Oglarji Šoštanj.