Oboje je bilo posebej pereče na področju ginekologije in pediatrije. V Zdravstvenem domu pravijo, da imajo obe področji dobro pokriti z začasnimi, prehodnimi ukrepi. Z njimi dostopnost do zdravstvenih storitev omogočajo vsem, ki jih potrebujejo.
»Na področju ginekologije imamo podpisane pogodbe s petimi ginekologinjami, specializantkami, tremi iz slovenjgraške bolnišnice in dvema iz celjske, tako da je trenutno to področje dobro pokrito. Tri od njih pri nas že delajo. Specializirale bodo naslednje leto. Lahko se zgodi, da bo katera od njih pri nas ostala za polni delovni čas, lahko pa tudi, da bodo ostale vse tri z deljenim delovnim časom. Tako bi ostale v stiku s sekundarnim nivojem, istočasno pa delale na primarnem,« pravi direktor Zdravstvenega doma Velenje, mag. Janko Šteharnik. »Tako bi tudi tesneje povezali zdravstveni dom in bolnišnico.«
Ginekologinje specializantke novih pacientk ne vpisujejo, vpisi bodo spet možni, ko bodo v Zdravstvenem domu redno zaposlili še eno ginekologijo. Kaj pa do takrat? »Samo v procesu nosečnosti ženska nujno potrebuje svojo ginekologinjo. Zanje v našem zdravstvenem domu poskrbi redno zaposlena ginekologinja. Sicer pa, kot sem že rekel, bomo to področje uredili dolgoročno, morda na način, ki bo posebnost v Sloveniji. V dogovorih smo s Splošno bolnišnico Slovenj Gradec že zelo blizu, tako da prav dolgo ne bo treba več čakati.«
Pravi še, da se tudi na področju pediatrije situacija umirja. »Na začetku junija dobimo že drugo pediatrinjo iz programa, vrne pa se tudi pediatrinja, ki je na porodniškem dopustu.«