Zlato je samo v mesecu juliju na ceni pridobilo 11%, srebro 34% in platina 9%, medtem ko je evrska valuta napram ameriškemu dolarju v tem obdobju pridobila 4,5%. Poleg plemenitih kovin pridobivajo tudi preostale surovine. To pa kaže na mnogo hitrejše obujanje industrijske proizvodnje po svetu, kot so mnogi sprva pričakovali. Zato ne preseneča dejstvo, da zadnje čase na delniški trgih po donosih v ospredje postopoma vstopata industrijski sektor in sektor materialov. Med najbolj zanimive sektorje pa moramo umestiti tudi finančni sektor, ki v letošnji prvi polovici leta v povprečju ni utrpel hujšega upada pri prihodkih, a je zaradi visokih rezervacij in odpovedi izplačil dividend, v letošnjem letu med sektorji, ki so največ izgubili. Zaradi te »zaklenjene vrednosti« mnogi vlagatelji menijo, da ima finančni sektor trenutno velik potencial za rast v prihodnjem obdobju enega do dveh let.
Ekonomski podatki še naprej kažejo na pozitivni trend. Maloprodaja še naprej raste v ZDA (+ 7,5% med-mesečna rast), kakor tudi na ravni evro območja, kjer je bila v mesecu juliju za 1,3 odstotne točke višje, kot v enakem obdobju lani. Poleg tega smo bili julija v ZDA priča dobremu podatku v okviru gradbenega sektorja, kjer je bila zabeležena 17,3% med-mesečna rast začetka gradnje novih stanovanj.
V prihodnje bo v ZDA šibkejši dolar pomagal spodbujati rast, kakor tudi mnogo bolj fleksibilen trg delovne sile, kot ga imamo v Evropi. Temeljni razlog za depreciacijo dolarja je v tem, da je ameriška denarna politika mnogo bolj širitvena, kot je ta v drugih državah. Navkljub depreciaciji dolarja ter ob upoštevanju visokih dnevnih rasti okužb v ZDA in v številnih drugih državah v razvoju lahko ugotovimo, da se je tržni sentiment v zadnjem času pokazal za zelo odpornega. Za nami je že skoraj celotno obdobje objav poslovnih izidov podjetij za letošnji drugi kvartal kar se je tudi izkazalo za boljše, kot je bilo prvotno pričakovano. Sodeč po statistiki indeksa S&P500, je v ZDA največjim podjetjem prodaja v drugem kvartalu upadla za 11%, dobiček pa za 9%, kar je za 22% bolje kot so znašala predhodna tržna pričakovanja.